MITSUBISHI ELECTRIC

Přeskočit na hlavní obsahPřeskočit na hlavní menu
Tepelné čerpadlo vzduch-voda

   Ecodan Next Generation - nový úsporný systém

   Systémové riešenia vykurovania a ohrevu vody
   Ecodan Next Generation

    Mitsubishi Electric ponúka širokú ponuku kompletných systémových riešení tepelných čerpadiel, ktoré sa skladajú z vonkajšej jednotky a vnútorného hydraulického modulu. Pomocou kompletného systémového riešenia tepelného čerpadla sa inštalácia výrazne zjednodušuje.

    Nové vnútorné moduly je možné pripojiť k vonkajším jednotkám Zubadan a Power Inverter. Vnútorné hydroboxy sa delia na verziu so vstavaným 200 litrovým nerezovým zásobníkom a verziu s možnosťou pripojenia externého zásobníka vody. Tieto moduly obsahujú kompletný riadiaci systém a hydraulické komponenty.

    Nový kompletný katalóg TČ 2014 DE

    Video z inštalácie systému Zubadan + Ecodan kliknite tu

    hydrobox

    Zobrazenie inštalácie vonkajšej jednotky hydrobox


    Ecodan prospekt

    Video - Ecodan next generation kliknite tu

    Ecodan Next Generation - systém ktorý ponúka radu možností

   • Technológia pre ohrev teplej vody – Jednotka so vstavaným zásobníkom je vybavená patentovanou technológiou špirálového zásobníka pre optimalizáciu ohrevu teplej vody.
   • Frekvenčné riadenie (Inverter) – Kompresor a ventilátor majú plynule regulovateľné otáčky, to znamená že tepelné čerpadlo sa vždy prispôsobí aktuálnej potrebe tepla.Vďaka frekvenčnému meniču sa znižuje počet štartov a vypnutí kompresora a tým sa predlžuje jeho životnosť. Tepelné čerpadlo pracuje iba na taký výkon, aký je momentálne potrebný.
   • Garantovaná oblasť vykurovania do teploty - 25°C – Tepelné čerpadlá Zubadan garantujú vykurovanie až do vonkajšej teploty - 25°C pri ktorej ešte dosahujú 75% svojho nominálneho výkonu bez použitia elektrického dohrevu.
   • Možnosť pripojenia solárných kolektorov – Zásobník teplej vody, u odpovedajúcej jednotky typu Cylinder, je vybavená výmenníkom pre pripojenie systému solárných kolektorov.
   Modul s integrovaným 200 L nerezovým zásobníkom

   Vnútri hydraulického modulu sú integrované všetky potrebné súčasti pre rýchlu a jednoduchú inštaláciu. Súčasťou je už užívateľsky príjemné ovládanie pre nastavenie vykurovacích kriviek, teploty zásobníka teplej pitnej vody, týždenný program a pod. Regulačná elektronika je integrovaná do predného krycieho panelu vnútorného modulu. Vďaka tejto plnohodnotné reguláciu tepelného čerpadla nie je potrebná inštalácia žiadnej ďalšej externej elektroniky. K energeticky úspornej distribúcií tepla je už obsiahnuté vo vnútornom module vysoko účinné obehové čerpadlo s energetickou triedou A. O prednostnú prípravu teplej vody sa stará integrovaný 3-cestný ventil. Ako záložný zdroj tepla je tu elektrická vykurovacia patróna pre možnosť bivalentnej prevádzky, alebo len ako záloha, prípadne pre prevenciu proti vzniku baktériám legionely. Vďaka kompaktným rozmerom sa dá vnútorný modul veľmi ľahko umiestniť kdekoľvek vo vnútornom priestore vykurovaného objektu bez toho, aby zaberal veľa miesta. Modul s integrovaným 200 L nerezovým zásobníkom

    Modul bez zásobníka TUV

    Vnútorný hydraulický modul bez integrovaného zásobníka, ponúka navyše možnosť pripojenia pomocou externého 3-cestného prepínacieho ventilu, ľubovoľný voliteľný zásobník pre tepelné čerpadlá podľa individuálnych požiadaviek zákazníka. Modul bez zásobníka TUV

    Novinka - MR.Slim plus - jedinečný systém s rekuperáciou tepelnej energie

    Využitie odpadného tepla z klimatizácie napr. na ohrev teplej vody.

    Špeciálná vonkajšia jednotka umožňuje pripojenie na systém vzduch-voda a súčasne umožňuje pripojiť štandardnú klimatizačnú jednotku (prípadne dve) na systém vzduch-vzduch. S klimatizačnou jednotkou môžete chladiť aj vykurovať. V režime chladenia súčasne môžete odpadným teplom ohrievať teplú vodu. Pri takejto prevádzke môže dosiahnúť faktor COP až 7. Prospekt

    hydrobox

    Viac informácií o systémoch Ecodankliknite tu